Demirdöküm İsofast Kombi Hata Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm İsofast Kombi Hata Kodları ve Çözümleri

F01/F04 Arıza Kodu : İsofast Kombinin Ateşleme Başarısızlığı Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ateşlemeyi Yapmaması Sebebi İle Cihazdan verim Alınamaz. Bu Durumda İyonizeysen Sorunu Var Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F02 Arıza Kodu : İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Hava Akışının Sağlanmadığı Anlamına Gelir. Bunun Nedeni Prosestatın Arızalı Olmasıdır. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F03 Arıza Kodu : Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Cihaz Yaklaşık 2-3 Saat İçinde Sorunu Yaşattırıyor İse Prosestat’ta Sorun Vardır. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F05 Arıza Kodu : Kombide Sıkça Karşılaşılan F05 Arıza Kodunun Açıklaması Aşırı Isınmadır. Kısacası Cihazın Aşırı Isınma Termostatı Olan Limit Sensörü Hasar Görme Sebebi İle Cihaz Arızaya Geçiyor Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F06 Arıza Kodu : Kalorifer devresi Sensöründe Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Peteklerin Isınmasını Sağlayan Sensör Arızalı Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F07 Arıza Kodu : Kombinin Sıcak Su devresi İçin Çalışan Sensöründe Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensör Arızalı Olduğu İçin Kombiden Sıcak Su Alamazsınız. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F08 Arıza Kodu : İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kalorifer Sensörleri Arızalı demektir. Yalnız Önemli Olan Hangi Sensörun Arıza Yaptığını Bulabilmektir. Kombi Bu Hata Kodunu veriyor İse Birden Çok Sensörde Sorun Olabilir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F09 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olduğu ve Dolayısıyla da Kombide Sıcak Su Sorununun Yaşandığı Arıza Kodudur. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F10 Arıza Kodu : Kombinin Kalorifer devresine Gönderdiği Suyun Dönüş Sıcaklığını Kontrol Eden Sensöründe Hata Oluştuğunu ve Bu Sebeple de Sensörun Görevini Gerçekleştirmediğini Belirten Hata Kodudur. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F11 Arıza Kodu : İsofast Kombinin Ana Kartından Sinyal Alınamadığını Belirten Uyarı Kodudur. Kombi Bu Durumda Çalışmaz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F12 Arıza Kodu : Ekran Kartından Sinyal Alınamadığı Zaman İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Ekran Kartının ya değişimi ya da Tamiri Gerekmektedir. Çözümü için lütfen  servis ile irtibata geçiniz.

F13 Arıza Kodu : İsofast Kombinizin Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ana Kartta Sorun Var demektir. Böyle Bir Durumda Kart Teknik Bir Sorun Sebebi İle Arızalanmıştır. değişimi ya da Tamiri Gerekebilir. Bu Durumda Kombiniz Çalışmaz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F14 Arıza Kodu : Cihazın Kalorifer Su Sıcaklık derecesinin 95°c den Fazla Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. derecede Kendiliğinden Yükselme Oluyorsa Cihaza Müdahale Etmemeli Sorunun Çözümü için lütfen  servis ile irtibata geçiniz.

F15 Arıza Kodu : Cihazın Gaz Mekanizmasında Üç Yollu Vanaya Ait Olan Step Motorda Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Step Motor değişimi Gerekebilir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F16 Arıza Kodu : Brülörün Sönmesine Rağmen Ateşlemenin Hala devam Ettiğini Bildiren Arıza Kodudur. Bu Durumda İsofast Kombide İyonizeysen Sorunu Yaşanıyor Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F17 Arıza Kodu : İsofast Kombiye Gelen Voltajın 170 V değerinden Az Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Cihaz Bu Sorunu Sürekli Olarak Yaşattırıyor İse Bu Durumda Cihazda Bulunan Parçalar Zarar Görüp Yanabilir. Voltaj Düzenleyicisi Diye Bilinen Regülatör Cihazını Kullanmanız Gerekmektedir.

F18 Arıza Kodu : Ekran Kartında Sorun Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Ekran Kartı değişimi Yapıldı İse Büyük İhtimalle Ayarları Yapılmamış demektir. Ekran Kartına Herhangi Bir Müdahale Gerçekleşmedi İse Bu Durumda Arızalı Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F19 Arıza Kodu : İsofast Kombinin Kalorifer SenSörünün Bağlı Olmadığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Petekler ya az Isınır ya da Hiç Isınmaz. Sensör Kopukluğunun Çözümlenebilmesi Adına Servisin Müdahalesi Gerekmektedir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F20 Arıza Kodu : İsofast Kombide Yer Alan Elektronik Kart İle Ekran Kartın Uyumlu Olmadığını Belirten Arıza Kodudur. Kombiye Müdahale Edilmiş Ekran Kartı ya da Elektronik Kart değiştirilmiş İse Ayarları Yapılmamış Olabilir. Cihaza Müdahale Edilmedi ve Parça değişimi Yapılmadı İse Elektronik Kart Arızalı Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F21 Arıza Kodu : İsofast Kombinin Tesisata Gönderdiği Suyun Dolaşımında Problem Olduğu Aynı Zamanda Cihazın Dolaşımı Sağlamadığı Durumlarda Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmeyin. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

Gençler Mekanik