Yangın Tesisatı

YANGIN TESİSATI

 

Yangından korunma sistemleri, olası yangın anında insan sağlığına ve eşyalara zarar gelmeden yangını söndürmek amacıyla yapılan tesisat ve sistemlerdir. Binalarda yangın tesisatı, söndürme sistemleri, duman tahliye sistemleri ve basınçlandırma sistemlerinden oluşmaktadır.

Sulu Söndürme Sistemleri, Gazlı Söndürme Sistemleri, Köpüklü Söndürme Sistemleri, Kimyasal Söndürme Sistemleridir. Sulu Yangın Söndürme Sistemleri, Sprinkler Sistemleri, Hidrant Sistemleri, Yangın Dolapları ve İtfaiye Bağlantı ağızlarıdır.

Binalarda ve endüstriyel tesislerde yangına ilk müdahele genellikle taşınabilir söndürme cihazları (kimyasal kuru tozlu veya karbondioksitli) ile yapılır. Başarılı olunamazsa yangın dolaplarından su ile müdahele edilir ve bastırılamazsa otomatik sprinkler sistemi ve daha sonrada itfaiye devreye girer. Sulu, kuru kimyasal tozlu ve karbondioksitli söndürme sistemleri dışında temiz gazlı ve köpüklü söndürme sistemleri de mevcuttur.

Mevcut İnegöl Sanayisinde, 50’den fazla fabrika ve showroom’un yangın tesisatı başarı ile firmamız tarafından devreye alınmıştır.