İngaz Abonelik İşlemleri

İNGAZ DOĞALGAZ AÇIMI İŞLEM SIRASI – İNGAZ ABONELİK GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

DOĞALGAZ ABONELİĞİ İNEGÖL 2022

    1-) Tapu ve DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) belgelerinizle beraber İngaz’a abone olunuz. Abonelik işlemini sadece tapu sahibi üzerine yapabilirsiniz. Abonelik işlem bedeli daha sonra iptal ettirilemez / geri alınamaz. Kiraya verilecek evlerde, aboneliği ev sahibi yaptırır.

    2-) Abone olduktan sonra, abone işlem kağıdını firmamıza bırakınız. Projeniz, mühendislerimiz tarafından çizilir. İngaz’ın yapacağı proje onayını bekliyoruz. Projeniz onaylandıktan sonra sizlere güvence bedeli (saat depozitosu) için telefon açacağız.

    3-) Güvence bedeli (saat depozito) ücretini İngaz’a yatırıp, evrağı firmamıza bırakınız. Bu evrak ile saatiniz alıp, dairenize takacağız. Doğalgazını kapattırdığınız da bu bedeli geri alabilirsiniz. Eviniz kiraya verilecekse, bu bedeli kiranız yatırmalıdır.

    4-) Herşey tamam, İngaz’dan gaz açımı randevusu istedik. İngaz’ın vereceği randevu tarihi size telefon ile bildireceğiz İngaz mühendisi kontrolü sonrasında doğalgazınız açılacaktır.

    Not : Detaylı bilgi için her zaman bizi arayabilirsiniz : 0224 711 50 75

 

Dairemde gaz kaçağı var ne yapmalıyım ? İngaz doğalgaz kaçağını tesbit etti, ne yapmalıyım ? 

    1-) Bina girişinizdeki ana keme vanası ve daire giriş kapınızdaki doğalgaz vanasını kapalı konuma getiriniz. 

    2-) Alo 187 numaralı telefondan İngaz doğalgaz acil ekiplerine haber veriniz. Gerekli kontrolleri yaparak ekipler kaçak bölgesini tespit ederek, doğalgaz kaçağınız tamir edilenedek kullanıma kapatacaktır.

    3-) Firmamızı arayarak kaçağın tamirini yaptırabilir, doğalgazınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

 

    İlgili Bağlantılar:

    DOĞALGAZ ACİL 187

İNGAZ