Demirdöküm Atron Kombi Hata Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Atron Kombi Hata Kodları ve Çözümleri

F1 Arıza Kodu : Atron Kombide Aşırı Isınma Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Limit Termostatında Sorun Var Diyebiliriz. Parça değişimi Gerekeceği İçin lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sensörü Arızalı Olduğu İçin Kombi Sıcak Su vermez. Sorunun Çözümlenmesi İçin Sensor değişimi Gerekmektedir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F3 Arıza Kodu : Kombinin Tesisata Yolladığı Suyun değerini Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Bağlantı Sorunu Yaşanıyor demektir. Bu Durumda Tüketici Olarak Müdahale Edebileceğiniz Herhangi Bir İşlem Olmamaktadır. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F4 Arıza Kodu : Cihazın Ateşlemeyi Yapmadığını Belirten Bu Uyarı Kodunda Cihaz Ateşlemeyi Sağlamadığı İçin verimli Olmaz. Bu Nedenle de Gaz Valfinde Yada İyonizasyonda Sorun Var Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F5 Arıza Kodu : Hava Akışının Sağlanmadığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz. Proses Tat değişimi Gerekeceği İçin lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F6 Arıza Kodu : Cihazın Tesisata Gönderdiği Suyun Dönüş değerini Ölçme Görevinde Olan Sensörünün Arızalı Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumun Çözümlenmesi İçin lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F7 Arıza Kodu : Kombi Ekranında F7 Hata Kodu Belirdi İse Gaz Armatürün de Sorun Var demektir. Gaz Armatöründe Sorun Olduğu İçin Cihaz Ateşleme Yapmaz Doğal Olarak da Kombi verim Sağlamaz. Bu Durumda Sorunun Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F8 Arıza Kodu : Cihazın Tesisat devresine Göndermekte Olduğu Suyun değerini Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Aşırı Isınma Problemi Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensor değişimi Gerekebilir. Cihaza Müdahale Edilmemeli, Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F9 Arıza Kodu : Proses Tatta Kısa devre Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Hava Prosestatı Arızalı Bu Sebeplede Hava Akışını Sağlamıyor Diyebiliriz. Parça değişimi Sonrasında Sorun Çözümlenecektir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F10 Arıza Kodu : Atron Kombinin Basıncının 0,3 Barın Altında Olduğunu Gösteren Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombiye 1,5 Bar’a Kadar Doldurma Musluğu İle Su Basmalı Sonrasında Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Bu Şekilde Çözümlenecektir.

F11 Arıza Kodu : Atron Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Su Akışı Sağlanmıyor demektir. Bu Durumda Kombi İçinde Su Dolaşımı Olmuyor Diyebiliriz. Sorunun Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F12 Arıza Kodu : daireye Gelen Voltajın 165 V Altında Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihazı Kullanmamalı Voltaj dengeleyici Özellikte Olan Regülatör Cihazını Kullanmalısınız. Aksi Taktirde Cihazın İçinde Bulunan Parçaları Zarar Görerek Yanabilir.

Gençler Mekanik